[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/feed/controller/feed.php on line 319: compact(): Undefined variable $forum_id [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/feed/controller/feed.php on line 319: compact(): Undefined variable $mode [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/feed/controller/feed.php on line 319: compact(): Undefined variable $topic_id DIXI-ServersBulgaria2020-05-20T11:54:48+03:00https://dixiklo-servers.com:80/forum/app.php/feed/topic/2702020-05-20T11:54:48+03:002020-05-20T11:54:48+03:00https://dixiklo-servers.com/forum/viewtopic.php?t=270&p=956#p956 №1 | Пример за прост бинд: bind m chooseteam Този бинд ще отвори менюто за смяна на отбор когато натиснете копчето 'm'. В случай командата да изисква въвеждане на интервал (разстояние), задължително трябва да сложите кавички при командата.
№2 | Пример за бинд, който включва команда с интервал: bind f "impulse 100" Този бинд ще включва/изключва фенера всеки път когато натиснете копчето 'f'. Ако искате да направите бинд, който ще съдържа две или повече команди, отново трябва да използвате кавички и да отделяте различните команди със знака ';'.
№3 | Пример за бинд, който съдържа повече команди: bind i "drop; echo You have dropped your weapon." Този бинд ще хвърли моментното ви оръжие и ще изпише съобщението You have dropped your weapon. в конзолата. Ако пък искате да направите бинд, който ще изписва съобщение в чата, трябва просто да сложите say преди съобщението.
№4 | Пример за бинд, който изписва съобщение в say чата: bind kp_end "say Hello world!" Този бинд ще изпише съобщението Hello world! в say чата.
Ако искате съобщението да се изписва на отборния чат, вместо say използвайте say_team.
Пример за бинд, който изписва съобщение в отборния чат: bind kp_end "say_team aloha" Този бинд ще изпише съобщението aloha в отборния чат.
И съответно, за съобщение на all чата, вместо say използвайте amx_say, за админския чат say_team @ или amx_chat и т.н. За биндване на команди, които изискват въвеждане на 'параметър' при използването им (пример - amx_slay <име>), трябва да използвате "messagemode <команда>". Messagemode позволява въвеждане на текст след като натиснете копчето, на което сте сложили дадения бинд. Тези биндове са доста удобни ако сте админ в някой сървър, защото представляват доста бърз начин за наказване на нарушителите.
№5 | Пример за бинд, който изисква въвеждане на един параметър: bind k "messagemode amx_slay" Този бинд ви позволява да въведете името на играча, който искате да 'слейнете'. След като натиснете копчето, в левия-горен ъгъл ще ви се покаже съобщение amx_slay : Изображение и вие можете да напишете името на играча (няма нужда да въвеждате целия ник, може да въведете само част от ника, в случай да няма друг играч с подобно име). Изображение След като натиснете 'enter', вие сте използвали командата amx_slay <nick>.
При въвеждане на команди от този вид в конзолата, трябва да сложите кавички ако ника съдържа интервал/и. Но, с използване на такъв бинд, не трябва да слагате кавички, защото те автоматично се слагат след като натиснете 'enter'. Ако при използване на messagemode, командата изисква въвеждане на повече параметри (пример - amx_kick <име> [причина]), отново трябва да използвате същата команда, но начина на използване е различен. След като натиснете даденото копче, въвеждате първия параметър, слагате кавичка, интервал, кавичка и въвеждате втория параметър. Ако втория параметър е число, не трябва да слагате втора кавичка. Изображение {crom" 36}
№6 | Пример за бинд, който изисква въвеждане на повече параметри: bind l "messagemode amx_kick" След като натиснете копчето трябва да въведете името на играча, да сложите кавичка-интервал-кавичка и да въведете причината. Изображение {crom" "AFK} Ако не сложите кавички и напишете crom AFK, сървъра ще зачита crom AFK като име и ще изхвърли играча ако има такъв. С въвеждане на crom" "AFK, сървъра счита crom за име, а AFK за причина и съответно, изхвърля играча (crom) с причина AFK.
Темата е взета от AMXX-BG.INFO.
Statistics: Posted by Dixiklo. — Wed May 20, 2020 11:54 am